"No, Id don´t want, please"

4. března 2010 v 21:03 | Amy |  Rady & Dieta

Dennodenně si připouštíte lži o vašem stravování, které stojí vaše tělo kalorie a špeky navíc a vaši peněženku stovky vyhozené za návštěvy fitness centra. Odhalte tyto své hříchy a napravte své návyky! Uvidíte, jak vám to při vaší dietě pomůže!

Klam č. 1: Zasloužím si to

Ať už si myslíte, že si »to« zasloužíte kvůli pětiminutové procházce od metra domů nebo kvůli tomu rychlému sexu, co jste si s manželem dali, když byly děti pryč, jsou to vždy zbytečné výmluvy bez reálného základu. Podívejte se na to jinak: Copak si zasloužíte tlustší stehna? Nebo špeky vylézající z bokovek? Příště, když vás opět přepadne chuť na něco k jídlu, dejte si raději nízkokalorickou variantu, například ovoce.

Klam č. 2: Můžu si dát co chci, nesnídala jsem

To, že nesnídáte, není pro vaše tělo vůbec vhodné. Váš metabolismus totiž pro správné spalování potřebuje jídlo pravidelně několikrát denně. Pokud se po ránu nenajíte, další jídlo, které si dáte (a určitě to nebudou ovesné vločky nebo pomeranč), se spíše uloží do tukových polštářků na vašem břichu, zadku nebo stehnech, než aby se spálilo.

Klam č. 3: Bylo by neslušné odmítnoutLáska prochází žaludkem a pro mnohé z nás je skoro nemožné odmítnout přítele, maminku nebo kamarády s jídlem, které pro nás připravovali. Abyste se nemuseli hned začít chovat jako nevděčníci, sdělte všem předem svůj úmysl hubnout a upozorněte je, že se nechcete přejídat, i když jejich jídlo samozřejmě zbožňujete. Pokud vás stejně neberou zas tak vážně, tak v inkriminovaný moment raději oznamte, že jste úplně přejedená, protože jste už po obědě a že si dáte jen malinko na ochutnání, protože to vypadá tak skvěle. Takhle si nejen udržíte u dané osoby přízeň, ale také nebudete zbytečně tloustnout.

Klam č. 4: V kině si dávám vždycky šunkový popcorn

Pokud máte určité aktivity spojené vždy s jídlem a jinak byste si je neužila, prostě své návyky změňte. Místo do velkých multiplexů choďte do menších kin, kde ani popcorn nemají. Pokud si ke kávě vždycky dáváte medovník, začněte pít čaj (nemluvě o tom, že takové klasické latté má spoustu kalorií). Když si stanovíte nové (zdravější) návyky, vaše tělo bude podle toho také vypadat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama