Březen 2010

Thinky

4. března 2010 v 21:09 | Amy |  Rady & Dieta
Některé dívky a ženy mají nohy dlouhé a štíhlé od přírody. Zato mnohé z nás se ty své bojí v teplých měsících roku vůbec ukázat. Nespravedlnost? Možná, ale máme pro tebe potěšující zprávu - připravili jsme sérii cviků, díky kterým se už toto jaro budeš chtít pyšně promenádovat v krátké sukni!
Komu nebylo "z hůry" dáno, musí se holt přičinit sám. Možná je pravidelné cvičení pro někoho otrava, ovšem na druhou stranu, nejsou štíhlé a perfektně vypracované nožky tou nejbáječnější odměnou za vlastní úsilí? Tak jdeme na to! Díky následujícím cviků zpevníš všechny možné partie od pasu dolů a nebudeš potřebovat žádné speciální nástroje ani náčiní.

Posilování bez námahy

4. března 2010 v 21:08 | Amy |  Rady & Dieta
Nemáš, čas ani náladu, nebo jsi lín a si zacvičit? Právě pro tebe je tu temto trik, jak posílit břisní svaly bez námahy. Můžeš jen provádět u televize ve škole i jinde.

Stačí, kdyz bude zatínat svaly, po dobu 10minut. Zatneš sval napočítáš pomalu do 10ti a znovama a pomalu povolíš a pak opět zatneš, výsledky bych na sobě měla pozorovat, už za tři týdny. Při chůzi měl zase zatahlé břicho, tím taky posílíš svalya navíc si zvykneš, chodist s nenafouknutým břichem.

Be For-Ana

4. března 2010 v 21:07 | Amy |  Rady & Dieta
1. Pij kafé a čaj, ty nakopávají metabolismus.

2. Žvýkejte žvýkačky, pokud vaříte, nebudete mít potřebu jíst potravni se kterými děláte.

3. Pokus se jíst poblíž koše. Když budeš mít pocit že už si toho snědla dost, vyhoď ostaní jídlo do koše.

4. 3-4 hoďky před spaním nejez.

5. Když si hladová, chroumej kousky ledu.

6. Nepolykej jídlo. Vyplivni ho.

7. Po každém druhém soustu se napij.

Chutě

4. března 2010 v 21:06 | Amy |  Rady & Dieta
Když máte chuť na: SLANÉ Touha po chipsech nebo slaných tyčinkách může znamenat, že jste lehce dehydratovaná. Sůl totiž zadržuje v těle vodu, a tak chuť na slané značí, že tělo se snaží udržet si alespoň ty zásoby tekutin, které už v sobě má. Když vypijete 2 až 3 litry tekutin denně, chuť na kalorické brambůrky vás rychle přejde.
Když máte chuť na: SLADKÉ Lačněním po sladkostech tělo signalizuje nedostatek proteinů. Jejich energie se uvolňuje postupně, a jakmile dojde, potřebuje tělo hladinu cukru v krvi okamžitě doplnit. Spoustu proteinů vám ale dodá obyčejný jogurt.
Když máte chuť na: TĚSTOVINY A PEČIVO Slastné sny o talíři plném špaget nebo alespoň rohlíku se sýrem jasně znamenají, že jíte málo. Karbohydráty obsažené v těstovinách a pečivu představují energetické palivo pro vaše tělo a touha po nich signalizuje prázdnou nádrž a nutnost doplnit zásoby

Snídaně

4. března 2010 v 21:04 | Amy |  Rady & Dieta
 • snídat, snídat a zase snídat
 • snídaně by měla tvořit 20 - 25 % denního energetického příjmu
 • měla by obsahovat bílkoviny, komplexní sacharidy a samozřejmostí jsou vitaminy, minerální látky a vláknina
 • bílkoviny získáme z:
  • mléčných výrobků jako jsou jogurty do 3% tuku ve 100 g, kefíry, jogurtové nápoje, nízkotučný tvaroh (třeba na pomazánky), nízkotučné sýry (nejlépe do a včetně 30% tuku v sušině a vybírejte přednostně z tvrdých, ne tavených), sýry cottage, Lučina linie
  • masa - vybírejte z méně tučných uzenin jako je například drůbeží či krůtí šunka
 • komplexní sacharidy z celozrnného pečiva ( i vícezrnné, hrubozrnné…), ovesných vloček, nepražené müsli, knäckebroty
 • ke každé snídani by měl být kousek zeleniny nebo ovoce (může být i ve formě džusu)
 • nápoj, nejlépe neslazený čaj
 • snídaně obměňujte, ať vás neomrzí
http://gurmetklub.cz/images/stories/Recepty/snidane/snidane02b.jpg

Tipy na snídaně

Jogurt s müsli a ovocem

Jogurt do 3 % tuku ve 100 g dle Vaší chuti si smíchejte s ovocem a nejlépe sypaným müsli. Do müsli můžete přidávat i různá semínka. I neslané oříšky.

Jogurt s celozrnnou bagetkou

Místo jogurtu můžete vyzkoušet i ovocný tvaroh (Milko, Madeta). A místo kusu ovoce si můžete vylisovat pomerančový či jiný džus. Pokud bude koupený, dejte přednost nedoslazovanému a zřeďte si ho 2:1 .

Celozrnný toust s džemem

Kdo nemůže být bez másla, doporučuji raději rostlinný tuk Flora. A džem bez přidaného cukru.

Cottage sýr s knäckebroty + paprika

Pro jednu osobu je porce na snídani okolo 50 g cottage a 3 plátky knäckebrotu. Zelenina závisí na vaší chuti - zkoušejte různé druhy (kedlubny, ředkvičky, ředkev, okurek, rajče…).

Křehké chlebíky s Lučinou linií a kuřecí šunkou

Pro jednu osobu 4 plátky křehkého chlebu (Knuspi, Racio..). A jako zelenina se hodí pár koleček salátové okurky.

Žitný chléb se sýrem a vařeným vejcem

Použijte třeba nízkotučný tavený sýr (Veselá kráva, Smetanito, Lipno)

Zeleninová pomazánka z tvarohu + cornspitz

Příprava z: měkký tvaroh bez tuku, troška nízkotučného mléka, nastrouhaná mrkev a celer, sůl Výběr celozrnného pečiva záleží na vás.

Česnekovosýrová pomazánka + slunečnicový chléb

Příprava z: měkký tvaroh bez tuku, nízkotučný tavený sýr, strouhaný tvrdý sýr (30% tuku v sušině), lžíce nízkotučného mléka, 1 stroužek česneku, rajče na ozdobu

Speciální snídaně

Pokud se vám nechce nic chystat a máte chuť na nějakou sladkou snídani, můžete vzít za vděk například sušenky Bebe dobré ráno, ovesné kaše od Emca či méně kalorické a nesladké zákusky (piškotový dortík s ovocem a želatinou). Avšak snažte se je vždy doplnit nějakou bílkovinou ve formě jogurtu, či tvarohu. A také ovoce.

"No, Id don´t want, please"

4. března 2010 v 21:03 | Amy |  Rady & Dieta

Dennodenně si připouštíte lži o vašem stravování, které stojí vaše tělo kalorie a špeky navíc a vaši peněženku stovky vyhozené za návštěvy fitness centra. Odhalte tyto své hříchy a napravte své návyky! Uvidíte, jak vám to při vaší dietě pomůže!

Klam č. 1: Zasloužím si to

Ať už si myslíte, že si »to« zasloužíte kvůli pětiminutové procházce od metra domů nebo kvůli tomu rychlému sexu, co jste si s manželem dali, když byly děti pryč, jsou to vždy zbytečné výmluvy bez reálného základu. Podívejte se na to jinak: Copak si zasloužíte tlustší stehna? Nebo špeky vylézající z bokovek? Příště, když vás opět přepadne chuť na něco k jídlu, dejte si raději nízkokalorickou variantu, například ovoce.

Klam č. 2: Můžu si dát co chci, nesnídala jsem

To, že nesnídáte, není pro vaše tělo vůbec vhodné. Váš metabolismus totiž pro správné spalování potřebuje jídlo pravidelně několikrát denně. Pokud se po ránu nenajíte, další jídlo, které si dáte (a určitě to nebudou ovesné vločky nebo pomeranč), se spíše uloží do tukových polštářků na vašem břichu, zadku nebo stehnech, než aby se spálilo.

Klam č. 3: Bylo by neslušné odmítnoutLáska prochází žaludkem a pro mnohé z nás je skoro nemožné odmítnout přítele, maminku nebo kamarády s jídlem, které pro nás připravovali. Abyste se nemuseli hned začít chovat jako nevděčníci, sdělte všem předem svůj úmysl hubnout a upozorněte je, že se nechcete přejídat, i když jejich jídlo samozřejmě zbožňujete. Pokud vás stejně neberou zas tak vážně, tak v inkriminovaný moment raději oznamte, že jste úplně přejedená, protože jste už po obědě a že si dáte jen malinko na ochutnání, protože to vypadá tak skvěle. Takhle si nejen udržíte u dané osoby přízeň, ale také nebudete zbytečně tloustnout.

Klam č. 4: V kině si dávám vždycky šunkový popcorn

Pokud máte určité aktivity spojené vždy s jídlem a jinak byste si je neužila, prostě své návyky změňte. Místo do velkých multiplexů choďte do menších kin, kde ani popcorn nemají. Pokud si ke kávě vždycky dáváte medovník, začněte pít čaj (nemluvě o tom, že takové klasické latté má spoustu kalorií). Když si stanovíte nové (zdravější) návyky, vaše tělo bude podle toho také vypadat.

NewYork diet

4. března 2010 v 21:01 | Amy |  Rady & Dieta
První fáze: Pro dosažení vysněné postavy budete muset vynechat uhlohydráty. To znamená, že se musíte vyhnout ovoci, mléčným výrobkům, chlebu, těstovinám, bramborám, rýži, mléčným výrobkům, sladkému a tučnému. Navíc zapomeňte na jakýkoli alkohol! Váš jídelníček bude zahrnovat hlavně bílkoviny, zeleninu, ryby, libové maso, hlávkový salát a proteinové nápoje. Měli byste jíst pětkrát denně, každé tři hodiny. K snídani si dejte například míchaná vejce a proteinový koktejl, k obědu a večeři zeleninový salát a libové maso nebo rybu. Tuto fázi diety dodržujte nejméně dva týdny a věřte, že pokud vydržíte, povede to k rapidnímu úbytku váhy.


Druhá fáze: Nyní už se podmínky diety malinko zmírní. Můžete přidat trochu ovoce i mléčných produktů, celozrnný chléb, ale vše s co nejmenším obsahem tuku. Druhá fáze má za cíl stabilizovat vaši novou váhu, ale už nebudete hubnout tak razantně jako v předchozím období. Opět se pokuste vydržet dva týdny.
Třetí fáze: Poslední doba vašeho hubnoucího snažení je především otázkou výdrže. Snažte se udržet váš nový životní styl směřující ke štíhlé postavě a spokojenosti. Nepřekračujte příjem jídla, snězte maximálně 1000 kcal za den. Také budete muset cvičit. Bez toho to jednoduše nejde a právě v poslední fázi se na něj musíte obzvlášť soustředit. Nejlepší volbou je kombinace aerobiku a posilovacích cvičení. Udělejte si čas a věnujte pohybu 60 - 90 minut denně, odměnou vám pak bude nejen štíhlá, ale i pevná postava.
Co když zase přiberete?
Pak se musíte nekompromisně vrátit do fáze číslo jedna a opět držet přísnou bílkovinovo-zeleninovou dietu.
Důležitá rada: Ve všech hubnoucích fázích musíte denně vypít aspoň 3 litryvody, bylinkového nebo ovocného čaje. Je to velmi důležité pro odbourávání tuku a odplavování škodlivých látek z těla.
ZDROJ:beautygirlgirl.blog

Pravda&mýty

4. března 2010 v 21:00 | Amy |  Rady & Dieta

1. mýtus: Cereálie jsou vhodnou dietní snídaní

Pravda: Ne, pokud chcete zhubnout. "Ne každé jídlo, které je zdravé, je vhodné pro snížení hmotnosti. Mezi rozšířené přestupky proti redukční výživě patří například snídaňové cereálie," říká Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment, který ve svých doporučeních vychází z dlouhodobých zkušeností z oblasti redukčního stravování. Lupínky a müsli totiž dodají velké množství energie na malé množství potraviny. "Cereálie jsou vhodné pro sportovce a fyzicky aktivní populaci. Rozhodně je však nedoporučuji zařazovat do redukčního jídelníčku," dodává Galová http://img.blesk.cz/img/1/gallery/225102_vlocky-musli-jablka.jpg

2. mýtus: Light jogurty prospívají štíhlé linii

Pravda: Odtučněné jogurty se překvapivě pro dietu nehodí. Také jíte odtučněné jogurty a máte dobrý pocit z toho, že děláte něco pro štíhlou linii? "Mnoho našich klientů bývá překvapeno, že takzvané light jogurty nejsou vhodné pro redukci váhy. Aby odtučněný jogurt získal konzistenci, musí se při výrobě místo tuku používat zahušťovadla, ve kterých ve většině případů není omezen cukr. Navíc tyto produkty neobsahují probiotické látky, které pozitivně působí například na střevní mikroflóru," vysvětluje Galová. Jogurty jsou nepochybně zdraví prospěšné, například pro obsah vápníku, ale vyplatí se vybírat. Pro redukci hmotnosti Galová doporučuje bílé jogurty, acidofilní mléka a kefíry s nižším obsahem tuku ve výrobku, ale ne light výrobky.

3. mýtus: Biopotraviny pomůžou shodit

Pravda: Biopotraviny nemají na redukci nadváhy vliv. Častým omylem je přesvědčení, že biopotraviny jsou při redukčním stravování vhodnější než jiné. Pravdou je, že se vyznačují vysokou kvalitou, výraznou a nefalšovanou chutí, v případě zeleniny a brambor také dobrou trvanlivostí. Při jejich zpracování je zakázáno například bělení, působení hormonů, ozařování a mikrovlnný ohřev, nakládání s použitím chemikálií nebo používání synteticky přídatných látek (např. syntetická sladidla). "Jde tedy o potraviny nezávadné, sociálně i eticky akceptovatelné, avšak na redukci váhy jejich vlastnosti vliv nemají," říká Galová. http://www.mlekarna-valmez.cz/userfiles/Image/Oceneni%202008/bio_komplet3(1).jpg

4. mýtus: Všechny cukry jsou nezdravé.

Pravda: Jen některé. Škodlivost sacharidů vyplývá z toho, že konzumujeme nevhodné cukry v nevhodnou dobu. Tato skupina látek, správně nazývaná sacharidy, má ve stravě zásadní význam. Až na vysokomolekulární sacharidy, které tvoří vlákninu a jsou nevstřebatelné, přináší tato živina do organismu dobře využitelnou energii. Kombinace sacharidů s krátkým a delším řetězcem (též s vysokým a nízkým glykemickým indexem) ve stravě umožňuje zásobit organismus energií v průběhu denních aktivit od rána do večera. Když potřebujeme rychle dodat energii do těla nebo ji rychle doplnit například po namáhavém výkonu, vezmeme si "rychlé" sacharidy z ovoce, brambor, medu či pečiva, aby se rychle vstřebaly a vitalizovaly nás. Když např. máme delší přestávku mezi jídlem s aktuální potřebou energie, například mezi snídaní doma v 7 hod ráno a důležitou poradou v práci v 9 hod, vezmeme si "pomalé" sacharidy, které se zvolna vstřebávají, protože mají delší řetězec - ovesné vločky (neinstantizované), celozrnné pečivo, luštěniny, celozrnné těstoviny a rýže natural (neloupaná). "Škodlivost" sacharidů vyplývá jednak z toho, že konzumujeme nevhodné cukry v nevhodnou dobu, jednak z toho, že jich přijímáme velké množství a v nevhodné formě (s vysokým glykemickým indexem, především sladkosti a bílý cukr). To vede k tomu, že přebytek sacharidů v organismu působí takzvané insulinové šoky, způsobující paradoxně chuť k jídlu a hlad, a nadbytečné sacharidy se přeměňuj na tělesný tuk způsobující nadváhu, obezitu a kardiovaskulární problémy. http://www.mtbs.cz/obrazek/hnedy-cukr-mtbs.jpg

Jak málo jíst?

4. března 2010 v 20:58 | Amy |  Rady & Dieta
 Do úst vkládejte menší kousky jídla, pečlivě kousejte a neberte do úst další sousto, dokud nespolknete předchozí.
 Nenabírejte příborem další sousto, máte-li plná ústa.
 Občas přerušte na pár vteřin jedení, odložte příbor a konverzujte.
 Vnímejte vůni a chuť pokrmu a užijte si to!
 Dojídejte u stolu jako poslední.
 Jezte pouze u stolu, nikoli vestoje.
 Jezte v klidu.
 Při jídle se nevěnujte žádné další činnosti (čtení novin nebo časopisů, sledování TV).
 Vyhýbejte se fast-foodům a stánkům s rychlým občerstvením
 Nemusíte dojídat vše, co máte na talíři (i když se jedná o zdravý pokrm)!

Jak přestat jíst?

4. března 2010 v 20:57 | Amy |  Rady & Dieta
Snad nikdo z nás není schopný jen tak ze dne na den přestat jíst, pro lidi co jsou zvyklí jíst pravidelně nebo alespoň 4-6× za den je to obtížné, ze začátku tě budou chytat záchvaty žravosti, je to přirozené, protože při hladovění chybí tělu živiny. Když tohle bude chtít někdo dokázat, musí si postupně ubírat, tak například, když jsi zvyklá jíst na snídani třeba 50g corn flakes a nějaké ovoce k tomu, dáš si další ted 40g cornflakes + něco k tomu a takhle budeš ubírat ze všech jídel.

Co si dát ke Cottage sýru?

4. března 2010 v 20:56 | Amy |  Rady & Dieta
Mně Cottage chees nijak teda vůbec nechutná, al s tímto se to dá. Mám ho v ledničce, o víkendu ho sním, abych nejedla pak...zkazilo by se to..doufám..


Dieta pro hubené, aneb tohle budu papat až budu mít 50 kg

4. března 2010 v 20:54 | Amy |  Rady & Dieta
 • Denní energetická hodnota jídla je 5 000 kJ
 • Dietní strava obsahuje více bílkovin a méně sacharidů. Poměr jednotlivých živin je následující: 30 % bílkovin, 30 % tuků a 40 % sacharidů.
 • Všechny sacharidy mají co možná nejnižší glykemický index, takže vás zasytí na delší dobu a dostanete později hlad.
1.
Snídaně:Celozrnná bageta se šunkou a mozzarelou1000 kJ
Přesnídávka:Gratinované plátky jablíček s mátovým krémem800 kJ
Oběd:Kuřecí roláda plněná špenátem, divoká rýže1750 kJ
Svačina:Okurko-rajčatové duo, tousty600 kJ
Večeře:Dušený chřest balený v šunce1150 kJ
5300 kJ
2.
Snídaně:Ricotta s bylinkami, rýžový chlebíček1170 kJ
Přesnídávka:Mango s jahodovou omáčkou420 kJ
Oběd:Závitek z pangasiuse s rajčaty, plátky brambory1560 kJ
Svačina:Žampiónový krém525 kJ
Večeře:Kuřecí steak marinovaný na kari, dušená zelenina1410 kJ
5085 kJ
3.
Snídaně:Špíz ze žlutého melounu a sýra, tmavé pečivo1120 kJ
Přesnídávka:Rýžový nákyp s višněmi, švestkami a brusinkami730 kJ
Oběd:Masové hovězí kuličky s rajskou omáčkou, farfalle1410 kJ
Svačina:Pestrý zeleninový salát s parmezánem736 kJ
Večeře:Grilovaná zelenina na portském víně1219 kJ
5215 kJ
4.
Snídaně:Vaječná omeleta s hráškem, tmavá bagetka1100 kJ
Přesnídávka:Broskev plněná kuřecím salátem500 kJ
Oběd:Steak z lososa s řeřichovou omáčkou, kus-kus1250 kJ
Svačina:Mozzarela s rajčaty a bazalkou1060 kJ
Večeře:Mexické fazole1160 kJ
5070 kJ
5.
Snídaně:Křenová šunková rolka, knackebrot950 kJ
Přesnídávka:Čokoládovo-vanilkový pudink950 kJ
Oběd:Vepřový závitek plněný kysaným zelím, brambory1620 kJ
Svačina:Pomerančové carpaccio480 kJ
Večeře:Těstovinový salát s krabím masem a zeleninou1050 kJ
5050 kJ
6.
Snídaně:Tuňáková pomazánka, slunečnicový chléb1090 kJ
Přesnídávka:Sladký tvaroh v broskvových půlkách850 kJ
Oběd:Králík v čínské omáčce, rýžové těstoviny1500 kJ
Svačina:Řapíkatý celer se sladkokyselou zálivkou a ořechy720 kJ
Večeře:Jemná chřestová polévka990 kJ
5150 kJ


Něco pro mě. Aneb pro-ana..to si vytisknu

4. března 2010 v 20:53 | Amy |  Rady & Dieta
-Mezi každým soustem vždy pokládejte vidličku!
-Žvýkejte jídlo dokud se samo nerozpustí v puse, možná tě bude bolet pusa, tak stačí, kdyz jídlo rozžvýkáš 28×
-Mezi sousty pijte, to tě rychlej zasytí, ale pozor, pít jen vodu, nebo colu light!
-Nejezte po 6té hodině večer! Nikdy!
-Pokud máte neodbytný pocit hladu s nrbo velkou chuť, něco si vem, ale důklatně žvýkej a potom vyplivni.
-Pokud vám začne hlasitě kručet v břiše, mírně se do něj bouchněte, přestane to a nebo se napij coly light
-Pijte hodně vody
-Pokud každou hodinu vypijete jednu sklenici vody, budete se cítit plní
-Určete si svůj vlastní cíl, nejprve nějaký nižší tak, aby vás motivoval. Pozor ať není ten cíl v dané chvíli nereálný, to by bylo demotivující.
-Udělejte si svůj thinspirační deníček, kam si nalepte obrázky svých oblíbených hvězd, napište si tam své cíle a ANA hesla. Kdykoli se budete cítit zle, podívejte se do něj a vrátí se vám chuť nejíst.
-Udělejte si jednoduchá pravidla, třeba že budete žvýkat každé sousto 28x předtím, než je spolknete, nebo že nebudete jíst do ani po určité hodině. Pomůže vám to udržet si kontrolu nad jídlem.
-Když budete chtít jíst, nalakujte si nehty ;)
-Čistěte si zuby, nebudete chtít míchat chuť zubní pasty s jídlem..
-Když budete cítit, že to nezvládnete, jděte se projít.
-Zapisujte si, co všechno jste snědli.

4.3...aneb den na hovno, žrali jsme jako prasata a řešíme to až večer..

4. března 2010 v 20:50 | Amy |  Amy- jídelníčky
Ráno- nic, jsem hold debil.
Dopoledne- Nic, jsem velký debil
Oběd- Hnusné, přepálené, kalorické KungPao od Vietnamců//tak nejsem já kunda?
Svačina- Lamánkový chleba, Gervais
Večeře- Karbentky, brambory/aspon´, že jsem nebyla tak blbá a nedala tam tatarku
Postvečeře- Lamánkový chleba, Gervais
Mysli
Pohyb:0
Spokojenost: 0%


Do pondělka..takové stravování snad moje váha zvládne a od pondělka už nebude žádné stravování,..Amy

Zase tady. nenaplněné sny, nové cíle..

4. března 2010 v 20:43 | Amy |  Amy- jídelníčky
Achjo, vždycky si něco naplánuju..a stojí to za hovno, potřebuju to rychle nasazením..a je to..
Mám 73 kg a do června prostě musím mít 50 kg. Je to utopie, je to blbost. Kašlu na zdravý hubnutí. Zdravě budu hubnout pouze do konce týdne a pak budu jíst jenom když budu muset, tj. třeba aby si mamka nedělala starosti...tady jsou moje plány..

7.3.- 73kg
14.3.- 69 kg
21.3.- 63kg
28.3.- 59kg
4.4.- 55kg
30.4.- 50kg
Udržovat


Ano, je to rychlý. Ano, jsem blázen. Ano, musím to dát. Pak už budou takové ty letní trička atd. a já se nechci zase si letos bát vzít kratase na tábor. Léto si chci užít, nechci funět jak debil, když uběhnu pár metrů. Je mi jedno, že půjdou do prdele svaly..úplně u prdele. Mám jediný cíl. A ten dám. Jsem hroznej blb na všechno, na všechno se vždycky hned vykašlu, ale tohle bych snad mohla zvládnout. Jednou, jednou za život si něco dokázat. Tenkrát jsem zhubla těch 12 kg myslím ze dva týdny. Ptáte se. Šlo to ?? Ano, šlo to..a ani to nebylo tak těžké, jak se zdá. Aspon´lepší než ty Vaše zdravé diety, po kterých je člověk jenom v depresi, že nezhubl ani gram za týden, pořád jenom čeká a.. čeká, až dá něco dolů..a pak je jaro..léto..podzim..zima a zase..dvě kila dole a zase plánujeme. Takhle ty hnusný kila zhodím, budu vypadat dobře, rozjedu si metabolismus, budu jíst 5000 kJ denně, což se dá, když máte motivaci, podíváte se na své tělo a řeknete si, jsem krásná, štíhlá, ale 5000 mi stačí a tu sušenku fakticky mít nemusím xD