Srpen 2009

New school year and new start

31. srpna 2009 v 19:16 | JEJssIk |  Lady kecá
Hojíí spolubojovnice :-)
Thák vidím že zejtra nový školní rok a tak musím dát nový začátek, pravidla které musím dodržovat... Prostě musím, jsem na tom furt stejně...
Thákže pravidla: 1→ Rozcvička
2→ min.20 minut rotoped či kolo či brusle
3→ Posilování a cvičení mých cviků

Jsou zatím 3 lae pro mě to dodržovat bude celkem fuška....
Papa s láskou JEJssIk

já a zase já

17. srpna 2009 v 15:49
ahojky moje spolutrpitelky! jak se máte?
u mě pořád stejně hrozný!Jak sem řekla, bohužel záchvatovitý přejídání je nemoc.Bohužel až do ted jsem si myslela, že je to jakoby část životního stylu nebo jakoby poza. Četla jsem u holek na blogu jak " je to silnější než ony" a cejtila jsem se trapně za ně, protože mi přišlo, že tou pozou jen zakrývají to jak jsou slabé a nejsou schopné vydržet jíst podle normálního jídelníčku. Bohužel mám sama šanci poznat že to tak není a že je to nemoc stejně tak nebezpečná jako třeba anorexie.
Zrovna dneska jsem se bavila s bývalou spolužačkou, která měla anorexii před 5 lety a doted není schopná normálně jíst. Vlastně, když se člověk rozhlédne kolem tak zjistí že 2 ze 3 holek trpí nějakou poruchou přijmu potravy. Jenom jsem už tak vynalézavé, že nejen, že to nepřiznáme, ale dokonce se nám to daří perfektně skrývat. Ale tohle je od hlavy!!!!!

Zrychlete metabolismus – zrychlíte hubnutí

6. srpna 2009 v 21:53 | B.A.R.U.S.H.É :)) |  Rady & Dieta

Tohle si určitě přečtětě! Je to zajímavý :-)

Začněte snídaní

Aby bylo
tělo schopné pracovat naplno, musíte mu hned zkraje dne dodat kvalitní palivo. Ideální je snídaně, která obsahuje sacharidy (cereálie, pečivo) a bílkoviny (jogurt, vejce, tvaroh, sýr). Vyvarujte se sladkým
jídlům jako je např. chleba s marmeládou! Převážně sacharidová snídaně
rozkolísá hladinu krevního cukru a vy budete mít v průběhu dne větší hlad a ještě větší chuť na sladké. Ani tučná jídla nejsou to pravé ořechové - ta váš metabolismus nezrychlí, ale zpomalí.

Nehladovte

Při hladovění si tělo ukládá tuky do zásoby a metabolismus se zpomaluje. Mějte u sebe vždy kousek ovoce nebo cereální tyčinky pro zahnání hladu či chutě na sladké.

Jezte málo, ale často

Tisíckrát omílaná a přesto podceňovaná básnička. Pokud tělu pravidelně dodáváte malé množství potravy, nutíte jej neustále pracovat. Při velkým porcích metabolismus naopak vyčerpáváte, takže je rád, že si ve chvílích bez jídla může odpočinout - a svou činnost zase zpomaluje.

Buďte bio

Hubnete šnečí rychlostí, zatímco vaší kamarádce se stačí podívat na salát a hned je o pět kilo lehčí? Možná svému tělu v rychlejším hubnutí
sami bráníte!

Vědci prokázali, že konzumací potravin plných toxinů či pesticidů stávkuje štítná žláza, která je za činnost metabolismu zodpovědná.

Vyměňte kávu za zelený čaj

Káva zrychluje metabolismus jen krátkodobě, přičemž po vyprchání jejího účinku opět dochází k útlumu. Mnohem lépe uděláte, když jí vyměníte za zelený čaj, který dokáže váš organismus správně nastartovat a pomůže vám tak k rychlejšímu hubnutí.

Vyživujte a posilujte svaly

Nejlepším spalovačem tuků jsou svaly. Proto je tak důležitý pohyb. Není přitom vůbec nutné mordovat se v posilovně - jde spíše o to, aby stejně jako jídlo bylo vaše cvičení pravidelné a důsledné. Dejte si třeba třikrát týdně plavání nebo kolo, a to alespoň po 45 minutách svižného tempa.
Abyste si svou svalovou hmotu udrželi, přijímejte dostatek bílkovin. Tělo na jejich zpracování spotřebovává více energie a metabolismus jede na plné obrátky.

Spěte

Je prokázáno, že lidé, kteří si nedopřejí více než 8 hodin spánku, jsou náchylnější k tloustnutí. Tělo ochuzené o energii hledá zdroje síly jinde - a nachází je právě v tucích, které si pro jistotu ukládá do zásoby.


Svlíkám hroší kůži ???

3. srpna 2009 v 22:42 | B.A.R.U.S.H.É :)) |  B.A.R.U.S.H.É :))
Možná už jsem ji svlíkla :-), nebo jsem na dobré cestě :-)
Už si ani nepřijdu tlustá, nejsem ani hubená, ale přijdu si tak akorát..
Ani newím proč sem se takovou dobu neozvala, ale omlouvám se teď tu budu snad víc...
Rozhodla jsem si dát pauzu, pauzu od hubnutí.. Na dva-tři týdny... Proč? Chci se zas jednou pořádně najíst :-D... Určitě to nebude tak, že hnedka zejtra vyžeru celej mekáč :-D, spíš si povolim víc všeho :-) :-D..Cvičit budu pořát, navíc teď hodně jezdím na kole... No, poslední týden prázek zase začnu s hubnutím... No snad nic nepřiberu.. a z jednoho kila snad nezešílim :-D...
Tak teď se zas loučím, držim palce všem :-* mucQ